Araç Muayene Ücreti Kredi Kartı ile Ödenecek

Araç muayene ücreti kredi kartı ile ödenecek! Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, araç muayene ücretleri kredi kartı ile ödeme seçeneğine sıcak bakıyor.

arac muayene ucreti kredi karti

Araç Muayene Ücreti Kredi Kartı ile Ödenecek

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer; araç muayene ücretlerinin peşin ve nakit alınması hususunun, vatandaş için sıkıntı yarattığını ettiğini ifade etmişti. Yıllardır peşin ve nakit olarak vezne ödemeleri yapılıyor. Araç muayene veznelerine yapılan peşin ödemeler, bir çok kişi için sıkıntı doğuruyor. Bu nakit para seçeneğinin yerine kredi kartı ile taksitli ödeme yönteminin getirilmesi, araç sahipleri için büyük kolaylık sağlayacaktır. Ömer Fethi Gürer tarafından verilen bu soru önergesi üzerine, Bakan Ahmet Arslan’dan sevindirici haber geldi. Bankalar ve işleten şirketler arasında anlaşma sağlanırsa, bu seçeneğin faaliyete geçirileceği anlaşılmış oldu.

Muayene istasyonları ve bankalar kredi kartı konusunda anlaşma sağlayabilir!

MTV vergisi belli oldu!

Bakan Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklamaya göre anlaşmalı bankalar ve kuruluşlar ile görüşmeler başlatılmıştır. Bu firmalar ve bankalar ile herhangi bir anlaşma sağlanması durumunda, kamuoyuna bilgi verileceğini ifade etmiştir. Bilindiği üzere bankalar kredi kartı ile yapılan harcamalara yönelik ödemeleri, firmalara ortalama otuzbeş ile kırk gün sonra ödüyor. Yapılan bu gecikmeli  ödemelerin herhangi bir zararı olmaması için şimdilik “kredi kartıyla araç muayene ücretleri ödenemiyor.” Şayet muayene istasyonları ve bankalar kredi kartı ile araç muayene ve egzoz emisyon pulu ödemeleri konusunda anlaşır ise vatandaş için oldukça sevindirici bir haber olacağı kesin.

arac muayene ucretini kredi karti ile odeme

Araç muayenesi yapan TüvTürk sirketine tuvturk adresinden ulaşabilirsiniz. Yalnız bu işlemi yapmak için randevu almanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. İnternet üzerinden online randevu sistemi ile çalışan bir sistemdir. Bu nedenle randevu almadan muayene istasyonuna gitmemeniz gerektiğini vurgulamak isteriz.

Şu an için böyle bir durum söz konusu değil. Şayet bankalar ve muayene istasyonu, işletici firmaları arasında herhangi bir anlaşma sağlanır ve bu konu yürürlüğe girerse, sizlere bu sayfadan üzerinden duyuru yapacağız. Bu gibi haberleri sürekli olarak takip etmek isterseniz, bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Facebook sayfamız için buraya, Instagram sayfamız için buraya tıklayınız.

Aşağıya yorum bırakarak sorular sorabilir, diğer tüm konular için kredi banka sayfasına göz atabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.