Araba Kredisi Veren Bankalar

Araba Kredisi

Türkiye ve dünya çapında neredeyse her saniye bir araba trafiğe çıkarken, bu araçlar için bankalar tarafından kredi kampanyaları düzenlenmektedir. Arabalar artık bir çok kişi için vazgeçilmez bir araç olurken, yeni bir araba sahibi olmak için bankaların sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlanmak herkesin hakkı olabilir. Araba kredileri veren bankaların, sürekli olarak güncellenen araba kredisi kampanyalarını takip ederek bir çok kişi araç sahibi olma şansına sahip olmaktadır.

Araba Kredisi İçin Başvuru Şartları

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi bir çok kişi tarafından araba kredisine başvuru talebi gerçekleştirilir. Fakat araba almak için kredi başvurusu gerçekleştirecek kişiler arasında bazı bankalar ön şartlar belirlemektedir. Bu şartları karşılayan her banka müşterisi, araba kredisi başvurusu yaparak araç sahibi olma şansına sahip olabilmektedir. Aşağıda sizler için bazı bankaların belirlemiş olduğu ön şartları belirteceğiz.

  • 18 yaş sınırı,
  • T.C. (Türkiye Cumhuriyeti) vatandaşı olmak,
  • Aylık gelir düzeyini belgelemek (maaş bordrosu, maaş yazısı, taşınmaz mal varlığı, vs.)
  • Yapılacak olan findeks kredi notu öğrenmek işlemi ya da araştırmasının olumlu sonuçlanması ve puanın makul seviyede olması.
  • 2. El taşıt kredisi başvuru şartları başlıklı konumuz içerisinde geçen, 2. El araba alacaklar için belirli araç yaş sınırlaması.

Araba-kredisi-veren-bankalar

Araba Kredisi Başvurusu

Araba kredisi için yapacağınız her türlü başvuru taleplerini, krediler kategorisi ya da bankalar kategorisi yardımı ile yapabilirsiniz. Krediler kategorisi içerisinde yer alan kredi kampanyalarına göz atabilir ya da bankalar kategorisi içerisinde yer alan tüm bankaların bireysel araba kredilerine başvuru gerçekleştirme imkanı bulabilirsiniz. Araba almak için kredi başvurusu gerçekleştiren banka müşterisi, aracına kasko yaptırma zorunluluğu (bazı bankalar) aranmaktadır. Bunun yanı sıra, hayat sigortası şartı da ek olarak aranan şartlar arasına gidebilir.

Araba Kredisi Veren Bankalar

Araba kredisi kampanyalarını takip etmek için sayfamıza yorum yaparken haberdar et kutucukları aracılığı ile üye olabilir, gelişen tüm kampanya seçeneklerinden anında haberdar olabilirsiniz. Hangi bankalar araba kredisi veriyor? Gibi sorular aklınıza takılmasın, çünkü bankaların neredeyse tamamı araba almak isteyen müşterilerine araba kredisi vermektedir. Araba Kredisi Veren Bankalar için bir kaç örnek vermek gerekirse; garanti bankası, Türkiye iş bankası, yapı kredi bankası, finansbank gibi bankalar olabilmektedir.

Araba Kredisi Veren Bankalar
5 (100%) 1 oy
Merhaba ben kadir. Kredi notu öğrenme ismi ile sizlerle sürekli olarak buluşuyorum. Kredibanka.org adresini 2015 yılında hayata geçirdim ve finansal konularda bir çok bilgi paylaştım. Özellikle bankaların kredi ve kredi kartı hizmetleri için başvuru şartları ve özel kampanyalarını sizlerle paylaştım. Bu paylaşımlarım arasında çok beğeni alanlar ve sürekli paylaşılanlar oldu. Tüm bunlar için öncelikle herkese çok teşekkür ederim. Ekonomik ve finansal bilgiler paylaşmaya devam edeceğim.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir