Amerika’da Geçerli Kredi Kartları

Amerika’da Geçerli Kredi Kartları

Amerika’da geçerli kredi kartları” son günlerde bir çok kişinin Amerika’ya göç etmesi ile, oldukça merak uyandıran bir konu olmuştur. Bizde Kredibanka.org ailesi olarak bugün sizlere “Amerika’da hangi banka kartları geçerli” olduğuna dair bilgiler vermeye çalışacağız.

Amerika'da Geçerli Kredi Kartları

Amerika’da Geçerli Kredi Kartları

USA Hangi Kredi Ve Banka Kartları Geçerli

Aslında bir çoğumuz Türkiye bankacılık sektöründe faaliyet gösteren bankaların sunmuş olduğu kredi kartlarının, tüm dünyada geçerli olduğunu biliyoruz. Fakat bazen kafamızı kurcalıyor ve bu tür konuları araştırmaya başlıyoruz. Evet! Visa ve MasterCard amblemini gördüğünüz kredi kartlarının neredeyse tamamı, yurt dışında geçerlidir. Tüm alışveriş ve harcamalarınızı Türkiye’deki gibi ya da bazılarında neredeyse aynı olacak şekilde kullandırılır. Mesela bonus kredi kartınız ile “bonus” üye iş yerlerinde yapacağınız kampanyalı ya da diğer avantajlı harcamaların neredeyse tamamı, Türkiye’de olduğu gibi Dünyanın her yerinde geçerlidir. Fakat alışveriş harcamalarının aksine, yurt dışında nakit para çekme işlemi için belli bir ücret talep edilebilir.

Amerika’da Kredi Kartından Nakit Para Çekme

Yurt dışında her yerde olduğu gibi Amerika’da da, bankamatik’lerin neredeyse tamamından “Nakit para çekimi” gerçekleştirme imkanına sahipsiniz. Fakat her bankanın nakit çekim işlemi için talep etmiş olduğu ücret değişirken, günümüzde bunların bir çoğu her nakit çekim işlemi için beş (5), on (10) TL. Arası bir ücret talep edebiliyor. Ayrıca çekim limitine göre bu işlem ücreti fark edebilir. Örneğin yüz (100) TL. Gibi bir nakit çekim işlemi ile, on bin (10.000) TL. Tutarında nakit çekim işlem ücreti aynı olmayabilir. Amerika’ya tatil amaçlı seyahat edecek bir banka müşterisi, ihtiyacı kadar parayı cebinde götürebilir. Fakat bu ihtiyaç sınırı kanuni olarak belli bir limite göre sınırlandırılır. Yani öyle cepte elli yüz bin lira ile, hadi diye yurt dışına çıkamazsınız. Yurt dışı ve yurt içi giriş, çıkışlarda kanuni bir para taşıma limiti bulunur.

Bonus, MasterCard, Visa, Maximum, banka kartları vs.

Amerika'da Geçerli Kredi Kartları

Amerika’da Geçerli Kredi Kartları


Bugün sizlere “Hangi Kredi Kartları Amerika’da Geçerli” içerikli konu hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız vermiş olduğumuz bu bilgiler işinize yarar. Tüm görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızı rica ederiz. Saygılar. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.