Altın Fonu Nasıl Alınır

Altın Fonu Nasıl Alınır

Altındaki hızlı yükselişle birlikte pek çok kişi yastık altı Altın Yatırımı yapmaya rağbet göstermeye başladı. Yastık altı olarak alınan iki yatırım aracından bir tanesi altın, diğeri de döviz olmaktadır. Özellikle son yıllarda yaşamış olduğumuz olaylarında etkisi ile altın fiyatlarındaki büyük yükseliş, bu yatırım aracına yönelik ilgiyi arttırmaktadır. Birçok dönem güvenli bir yatırım aracı olarak görülen altına artan ilgiden dolayı, pek çok yatırım piyasası da altın fonu yaratarak altın yatırımcısını kendine çekmektedir. Dilerseniz Altın fonu nasıl alınır sorusunun detaylarına hep birlikte bir göz atalım.

Altın Fonu Nasıl Alınır

Altın Fonu Nasıl Alınır

Altın Fon Hesabı Nedir?

Altın fon hesabı: kuyumcudan altın almaktan daha farklı ve hayali bir yatırım imkanı sunmaktadır. Bu fonun alınması ile alınan miktar kadar altına sahip olunmuş olur. Buradaki hesap fon üzerinden, yani Hisse Senedi gibi işletilmektedir. Bu fonu satın aldığınız zaman kar ya da zararınızı belirleyecek tek unsur altın fiyatının yükselmesi ve düşmesi olacaktır. Birçok kişinin kullandığı bu yatırım aracını, ülkemizde 10 binin üzerinde bir yatırımcı kitlesi kullanmaktadır. Bu yatırımın en büyük avantajı, altın kadar yükselmeye meyilli olan bir yatırım aracıyla işlem yapmanızdır. Altının son yıllardaki yükselişi göz önünde bulundurulduğunda, en çok kazandıran yatırım araçlarından bir tanesi olduğu rahatlıkla söylenebilir. Ayrıca evde bulunan altınları fona çevirmek onları bankanın güvencesi altına almakla aynı anlama gelmektedir. Evinizde altının kaybolma ve çalınma riski bulunurken, altın fonu aldığınızda böyle bir risk söz konusu olmayacaktır. Altın satın almaktan hiçbir farkı olmayan bu belgelerin alımında, fiziksel bir yatırım aracı bulunmadığından riskiniz en aza inmektedir.

Nasıl Alabilirim?

Altın fon hesabı nasıl açılır diye sorduğunuzda, bu hesabı açmanın çok kolay bir işlem olduğunun söylenmesi gereklidir. Her hangi bir bankadan minimum 100 lira karşılığında altın tip fon hesabı açabilirsiniz. Bu fonun yine aylık 100 lira gibi bir ödeme tutarı bulunmaktadır. Banka şubesine giderek, istediğiniz tipte fon türünü satın alabilir, altın fon hesabınızı anında açma kolaylığına sahip olabilirsiniz.

Altın Fonu Nasıl Alınır

Altın Fonu Nasıl Alınır

Altın fonları;

  • B tipi Likit Altın Fon,
  • Flexi B tipi Değişken Altın Fon,
  • B tipi Osmanlı Altın Fonu

gibi çeşitlere ayrılır. İstediğiniz fon tipini belirledikten sonra, mevcut çalıştığınız banka aracılığıyla ya da yeni bir banka ile anlaşarak bu hesabınızı alabilirsiniz. Altın yatırım fonu hakkında detaylı bilgi alabilmeniz için lütfen sayfamıza göz atınız. Yayımlamış olduğumuz bu yazımıza ek olarak ifade etmek istediğiniz her türlü bilgi ve birikiminizi bizimle paylaşmanız, tüm takipçilerimizin yararına olacaktır. Ayrıca yazımızı çevrenizdeki diğer insanlar ile paylaşmak için, lütfen sayfalarımız üzerinde bulunan Sosyal Medya butonunu kullanınız. Her yazımızda belirtmiş olduğumuz gibi, bilgi paylaştıkça çoğalır. Teşekkür ediyor, saygımızı sunarız. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.