Ali Fuat Taşkesenlioğlu SPK Başkanı

Halkbank eski genel müdürü Ali Fuat Taskesenlioğlu SPK başkanı oldu! “Sermaye Piyasası Kurulu” (SPK) yeni başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, geçmişte 16 yıl boyunca Bank Asya yöneticiliği yaptı.

Taşkesenlioğlu Resmen SPK Başkanı!

Resmi Gazete üzerinden yeni spk başkanının “Ali Fuat Taşkesenlioğlu” haberi görüldü. Bakanlar Kurulu kararı ile resmen belirlendi. Boş bulunan SPK başkanlık koltuğu, Bakanlar kurulu ve sayın “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan” onayı ile Taşkesenlioglu’na verilmiş oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Onayladı

Sayın Cumhurbaşkanı tarafından da resmen onay aldı. Bakanlar kurulu ve sayın Cumhurbaşkanı tarafından imzalanan metin onaylanmış oldu.

https://www.kredibanka.org/bankalar/halkbank/

“Boş bulunan Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı’na ekli listede adı belirtilen kişinin atanması; 6/12/2012 tarihli ve 6362 sayılı Kanunun 119’uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 9/4/2018 tarihinde kararlaştırılmıştır.”

SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu

Daha önce Türkiye ve dünya gündemini bir süre meşgul eden “zarraf davası” içeriğinde adı geçmişti. Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) sınırları içerisinde geçen zarraf davasın da adı geçenlerden biri olarak biliniyor. Ülkemiz sınırları içerisinde hiç bir geçerliliği olmayan bu mahkeme sonucu, henüz kabul görmüş değil.

https://www.kredibanka.org/spk-nedir-gorevleri-nelerdir/

Yeni SPK başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, 1964 yılında Erzurum da dünyada gelmiştir. Atatürk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’den mezun olmuştur. Bu fakültenin “İşletme Bölümü” üzerinden mezun olmuştur. 1988 yılında gerçek iş hayatına başlamıştır.

ali fuat taskesenlioglu

ali fuat Taşkesenlioğlu

1989 ve 1995 yılları, Taşkesenlioğlu için yükseliş yılları olacaktır. Yükselişe geçmiş olduğu bu yılların sonunda, Asya Katılım Bankası A.Ş. bünyesinde yükselişe geçmiştir. Artık parlayan bir yıldız gibi ilerleyen Taşkesenlioğlu, genel müdür yardımcılığı hatta yönetim kurulu üyeliğine kadar tırmanmıştır.

17/25 Aralık davası nedeniyle tutuklu olan Süleyman Aslan, koltuğunu Ali Fuat Taşkesenlioğlu’na kaptırmış oldu. Taşkesenlioğlu önce yönetim kurulu üyesi olarak atandı fakat yine o gün “Halk Bankası” genel müdürlük konumuna atanmış oldu.

Böylesine parlak bir geçmişe sahip olan yeni SPK başkanı, ilerleyen günlerde sermaye piyasası için oldukça etkili çakışmalara imza atacak gibi görünüyor. Tüm bu gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz. Sermaye Piyasası Kurulu başkanına yeni görevinde başarı, piyasalar için hayırlı olmasını diliyoruz. Bizi sosyal medya üzerinden takip ederek, güncel ekonomi haberlerine direkt ulaşabilirsiniz. Facebook ve Instagram gibi sosyal medya sayfalarımıza, bu sayfanın en başı veya en sonundan ulaşabilirsiniz. Konu hakkında aklınıza takılan her şeyi, alt kısımdan bizlere iletmeyi unutmayınız.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.