Albaraka Türk Çeyiz Hesabı

Albaraka Türk Çeyiz Hesabı

Evlenirken maddi olarak sıkıntı çekmemek için hemen “Albaraka Türk Çeyiz Hesabı” uygulaması ile tanışın! Devlet destekli çeyiz hesabı uygulaması; evlenmeden önce birikim yaparak, evlilik döneminde sıkıntı yaşamak istemeyenler gençler için müthiş bir fırsat. Yüzde yirmi %20 devlet katkısı ile birikimlerinize değer katarak söz, nişan, nikah ve düğün gibi yüklü masrafları rahatça karşılama imkanına sahip olabilirsiniz. Yirmi yedi yaşından büyük olmamak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak kaydıyla, hemen bir çeyiz hesabı açabilirsiniz.

Albaraka Türk Çeyiz Hesabı Nasıl Açılır?

Öncelikle çeyiz hesabı şartları nelerdir bunlara bir göz atmanızı önemle rica ederiz. Bu şartları karşılayan bir çok kişi, her hangi bir Albaraka Türk şubesine giderek Çeyiz hesabı açtırabilir. Albaraka Türk Çeyiz hesabı başvurusu şubelere giderek, devlet katkılı çeyiz hesabına başvuru yapmak istediğinizi beyan etmek kadar kolay bir işlem. Çeyiz hesabı açmak isteyenler yirmi yedi (27) yaşın altında ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gereklidir. Ayrıca on sekiz (18) yaş altında olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için velileri ya da vasisi tarafından çeyiz hesabı açılabilmektedir. Hesap için en geç 24 yaşında başvurulması gerekiyor. Ayrıca aylık ya da üç aylık düzenli ödeme seçeneğinden yararlanan katılımcılar, ay bazında en az yüz (100) TL. yatırması gerekiyor. Buna göre aylık ödeme yapan bir katılımcı ayda yüz (100) TL. Ödeme yaparken, üç aylık düzenli ödeme seçeneğinden yararlanan katılımcılar ise üç yüz (300) lira ödeme yapmaları gerekiyor.

Devlet Destekli Çeyiz Hesabı Gecikmeli Ödeme

Devlet destekli çeyiz hesabı sahipleri için bazı geç ödeme şartları var. Örneğin aylık ödeme yapan bir katılımcı yıl içinde en fazla üç ödeme gecikmesi yapabilirken, üç aylık düzenli ödeme yapan bir katılımcı ise yıllık en fazla bir defa gecikmeli ödeme yapabilir. Yani yıl boyunca üç yüz liralık bir gecikme yapma şansı tanınmıştır. Fakat Kredibanka.org ailesi olarak her finans konusunda olduğu gibi, devlet katkılı çeyiz hesabı içinde gecikmeli ödeme yapmamanızı ve ödemelerinizi zamaninda yapmanızı tavsiye ederiz.

Ceyiz-hesabi-Albaraka-turkDevlet destekli çeyiz hesabı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için, ilgili sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Ayrıca konu için tüm görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmanız bizleri memnun edecektir. Teşekkürler. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.