Albaraka Türk Anında Kredi Başvurusu

Krediler ve kampanyaları ile alakalı araştırma yapanların merak ettiği ”Albaraka Türk Anında Kredi Başvurusu nasıl yapılır?” ve bu kampanya şartları hakkında detaylı bilgi aktardık. Aktarmış olduğumuz bu yazım içerisinde bulamadığınız soruların cevaplarını, bizlere yorum yaparak öğrenme şansına sahip olduğunuzu unutmayınız.

Yabancı sermayeli bir banka olan Albaraka Türk, faizsiz bankacılık alanında öncü bankalardan bir tanesidir. Banka nakit desteklerini kredi adı altında değil, finansman başlığı altında gerçekleştirmektedir. Finansman banka müşterilerinin almak istediği ürünler için bankaya borçlanması manasını taşımaktadır. Alınmak istenen ürün banka tarafından satın alınır ve üzerine eklenen kar payıyla banka müşterisine yeniden satış işlemi gerçekleştirilir. Bu durumda faiz uygulaması olmadığı için faizli geri ödemelerde yapılmamaktadır. Albaraka Türk üzerinden alacağınız finansman daha basit tabir edilirse bir alım – satım işlemidir.

Albaraka Türk Finansman Paketleri

Albara Türk üzerinden satın alabileceğiniz finansmanlar oldukça fazladır. Bunlar iş yeri, ev, taşıt, arsa, eğitim, doğal gaz dönüşümü, hac ziyareti, 2B finansman kullanımı gibi ürünlerdir. Bunların haricinde Bu banka üzerinden ufak ev eşyaları olan bilgisayar, beyaz eşyalar, mobilya, televizyon gibi ürünlere de finansman sağlanabilir.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Albaraka Türk bankasından kredi başvurusu yapılamadığı, finansman başvurusu yapılabildiği için, finansman başvuruları bankanın şubeleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Özellikle faizsiz bankacılık kullanmak isteyen islami kesim için ideal bir hizmet sunan Albaraka Türk Bankasına finansman başvurusunda bulunabilmek için alınmak istenen ürünün fatura bilgileriyle başvuru yapılarak işlemler sağlanmaktadır.

Tüketici finansman başvurusu için gerekli olan başvuru belgeleri, diğer bankalarda kredi alımlarında istenen belgelerle benzerlik göstermektedir. Albaraka Türk Bankasına finansman başvurusu yapabilmek için gelir belgesi, kimlik, ikametgah gibi belgelerle birlikte alınmak istenen ürününün proforma faturasının ibraz edilmesi gerekmektedir. Banka sunduğunuz evrakları inceleyerek uygun bulması halinde gerekli olan finansman desteğini sağlayacaktır.

Diğer finansman türlerinde ise alınmak istenen evin tapusu, alınmak istenen aracın proforma faturası ve yine alınmak istenen arsanın tapusunun ibraz edilmesi gerekmektedir. Eğitim finansmanları için eğitim kurumundan eğitim ücretini gösteren belge, 2B finansman desteği için de devletten alınacak hak sahipliği belgesinin bankaya ibrazı istenmektedir. Diğer birçok bankadan farklı bir kredilendirme sistemine sahip olması nedeni ile, şubelerinden gerçekleştirilmektedir. Tüm evraklarınızı hazırlayarak Albaraka Türk şubelerine hızlıca başvurular yapabilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.