Akbank Personel Maaşları Ne Kadar? Güncel

Akbank personel maaşları ve çalışanların aldığı ücretler hakkında detaylı bilgileri yazımız içerisinde bulacaksınız. Merak ettiğiniz diğer konuları en altta bulunan yorum yapma kutusunu kullanarak, uzman ekibimize sorabilirsiniz.

akbank personel maaslar

Akbank personel maaşları

AKBANK

Bankalar müşterilerine finansal açıdan destek sağlamak, müşterilerinin paralarını kasalarında tutmak ve daha pek çok parasal işlemlerini takip etmekle görevli olan işletmelerdir. Akbank Türkiye’de hizmet sağlamakta olan en güvenilir ve en eski bankalardan biridir. Müşterilerine güler yüzlü yaklaşımın yanı sıra sağlamakta olduğu avantajlar ve güvenilirlik ile kendini bu derece üst seviyelere taşımayı başarmıştır.

Bankacıların maaşları başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Akbank Personel Maaşları

Akbank çalışan maaşları, çalışanların görevli olduğu departmana göre ve yaptığı işe göre farklılık gösteriyor. Şubede gişe işlemlerinden, bireysel ve işletme müşteri temsilcilerine kadar pek çok çalışan bulunmaktadır. Her çalışan personelin görevi ve aylık ücreti farklı tutarlar olarak belirlenmiştir. Akbank çalışanlarına maaşın yanı sıra aynı zamanda yılda toplam 4 kez ek ikramiye vermektedir.

Akbank Personel Ödülleri
Akbank personellerine göstermiş oldukları performanstan dolayı teşekkür olarak parasal ödül vermektedir. Ayrıca bunun yanı sıra bankanın belirlemiş olduğu belli limitli hedefler bulunmaktadır. Banka çalışanları belirlenmekte olan bu hedefleri gerçekleştirdiği takdirde, performans primi adı altında bir prim almaktadır. Verilen hedefler haricinde bir de bankaya yıllarını veren personeller belirli bir kıdeme ulaştığında, ödül olarak kıdem primi (kıdem tazminatı) de verilmektedir.

Banka bu tip primlerin yanı sıra aynı zamanda ölüm, doğal afet, maluliyet yardımı, ölüm ve yaralanma tazminatı gibi pek çok konuda da personeline sosyal yardım sağlıyor. Banka her konuda personelini desteklemekte ve personelinin arkasında durmaktadır. Akbank’ın personellerine sağladığı ayrıcalık ve ödüller personel memnuniyetini üst seviyede tutmaktadır. Çalışanların motivasyonunun üst seviyede olması banka müşterilerine pozitif olarak yansımaktadır. Personel motivasyonu sağlandıkça her zaman müşteriye daha güler yüzlü ve daha yakın davranıyor.

akbank maaslar

Akbank Çalışan maaşları

Akbank İzin Kullanımı
Akbank 1 yıldan fazla çalışan personeline normal yıllık izin hakkından daha fazla izin kullandırmaktadır. İzinlerin gün sayısına şöyle bir göz atacak olursak;

  • 1 yıl ve 5 yıl arası çalışan personeller 18 gün,
  • 5 yıl ve 15 yıl arası çalışan personeller 24 gün,
  • 15 yıl ve 15 yıldan fazla çalışan personeller ise 30 gün

yıllık izin kullanma hakkına sahip bulunmaktadır. Akbank yıllık izin hakkının yanı sıra kanunen geçerli tüm izin haklarını da kullandırmaktadır. Evlilik, doğum ve süt izni buna örnektir. Bu sayfamız üzerinden aylık net maaşları yazmanın etik ve doğru bir davranış olmadığını düşündük. Çalışanların herhangi bir yanlış anlamasına neden olmamak için rakamsal paylaşım yapmadık. Bu nedenle bizlerle aşağıda bulunan yorum kutucuğu aracılığıyla iletişime geçerek, aklınıza takılanları sormaktan çekinmeyiniz. Bknz.İK

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.