Akbank Maaş Hesap Kartı Başvurusu

Şirketiniz maaşınızı Akbank üzerinden ödüyor ve Akbank maaş hesap kartı başvurusu yapmanız gerekiyorsa, bu sayfayı dikkatle okuyunuz. Maaş kartı ve hesabı açmak için gerekli olan tüm şartları anlatmaya çalışacağız.

Akbank Maaş Hesap Kartı Başvurusu

Maaş Kartı Başvurusu

Akbank maaş kartı başvurusu yapmak için önce maaşınızı bu bankadan alıyor olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Maaşını Akbank üzerinden almaya başladınız, fakat daha önce bu bankadan herhangi bir hesap açmamış olabilirsiniz. Üzülmeyin oldukça kısa bir süre içerisinde, maaşınızı çekebilirsiniz.

Büyük bir ihtimal, banka yetkilileri iş yerinize gelecek ve size bazı formlar için imza atmanız gerektiğini söyleyecektir. Genelde bu formlar maaş hesabı açmak için imzalanır ve aynı gün maaş kartınız size teslim edilir. Böyle bir işlem olmadığını var sayarsak, bu kez bankaya gitmeniz gerekmektedir.

Yüksek ihtimalle iş yerinize en yakın Akbank şubesinde maaş hesabınız çoktan oluşturulmuş olacaktır. Tek yapmanız gereken maaş hesabınızın bulunduğu Akbank şubesine giderek, maaş hesabı başvuru formunu doldurup imzalamak olacaktır. Bu işlemi yapmanız sonrası, maaş kartınız ya şubenize gelecek ve gidip alacaksınız ya da banka da doldurmuş olduğunuz form üzerinde belirtmiş olduğunuz adrese posta yolu ile gönderilecektir.

Maaş Müşterisi Kampanyaları

Akbank’tan maaşını alanlar çok şanslı! Çünkü maaş müşterileri için sürekli yeni kampanyalar düzenleniyor. Taşıt kredisinden, konut kredisine, birikim hesabından, uygun faiz oranlarına varana kadar bir çok sürpriz sizleri bekliyor olabilir. Dilerseniz maaş müşterilerinin rağbet gösterdiği “Mevduat Birikim Hesabı” özelliklerine göz atalım.

Mevduat Birikim Hesabı

Mevduat birikim hesabı açarak, para biriktirmeye ve hayalini kurduğunuz ev ya da arabaya sahip olabilirsiniz. Her ay kredi kartı ya da mevduat hesabınızın dan kesilecek para limitine siz karar veriyorsunuz. Örneğin “maaş hesabımdan her ay 50 lira ya da 3.000 TL alınıp, mevduat birikim hesabıma aktarım yapılsın” diyebilirsiniz. Bu durumda paranız için günlük faiz işlemeye başlar ve ileride bu parayı rahatça harcarsınız.

Hesabınızı USD (Dolar), EURO (Avro) ya da TL (Türk lirası) cinsinden açabilirsiniz. Ayrıca hesabını herhangi bir hedefe ulaşmak için açanlar ev veya araba almak için ya da emeklilik için…. diye belirleyebilirsiniz. Döviz cinsinden açılan hesabın vade süresi 5 yıl olarak belirlenmiştir.

Şartlar ve Özellikler

Hesabınıza maaş hesabı ya da kredi kartı gibi hesaplar limitiniz’den çekilmesi için aylık 50 TL ile 3.000 TL arası bir limit belirleyebilirsiniz. Örneğin; “maaş hesabımdan her ay 50 lira veya 1.750 lira çekin ve mevduat birikim hesabıma aktarın” talimatı verebilirsiniz. Ayrıca mevduat birikim hesabını açarken, elinizde mevcut bulunan paranızı hesap açılış tutarı olarak yatırma şansına sahipsiniz. Dilediğiniz an ara ödeme yapabilir, aylık ödeme limitinizi düşürebilir veya yükseltme şansına sahipsiniz. Hesaba üst üste 6 kere para yatırmak gerekiyor, yapılmaması durumunda hesap vadesiz hesap olarak belirleniyor.

Anlatmış olduğumuz gibi bir çok kampanya ve kazanç kaynağına sahip olabilirsiniz. Farklı kampanya ve başvuru kanallarını öğrenmek için AKBANK kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

2 yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.