AKBANK Kredi Kartı Faizleri

Akbank kredi kartı faiz oranları ve detayları bu sayfada yer almaktadır! Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa, en alta yorum bırakabilirsiniz. Uzman ekibimiz tarafından, en kısa süre içerisinde mutlaka yanıt verilecektir. Hemen faizlere ve oranlara geçelim.

 • Akdi faiz oranı %1,84
 • Gecikme Faizi %2,34
 • Limit aşımı %1,84
 • Nakit Avans Faizi 1,84
 • Kredi kartı borcunu taksitlendirmek %1,70
 • Vade farkı olan taksitli işlemler için kredi faiz oranı %1,84
 • Taksit iste özelliği %1,84
 • Ekstra böldürmek %1,79
 • Otomatik fatura talimatı için belirlenen %1,84

Nakit Avans Faiz Oranları hakkında bilgi almak için ilgili sayfamızı gözden geçirebilirsiniz.

AKBANK Kredi Kartı Faizleri

AKBANK Kredi Kartı Faizleri

Akbank Nakit Avans ücretleri ise; Yurt içinde kendi bankasından 3.5% + 8 lira ücret alınır. Yine yurt içinde farklı bankalardan çekerseniz 3.5% + 10 lira olarak ücretlendirilir. Yurt dışında nakit avans çekme faiz oranı ise yine 3.5% + 10 lira olarak belirlenmiştir. Bu ücretlere BSMV yani vergi fiyatları yansıtılmamıştır.

Akbank kredi kartı faiz oranları 01.01.2017 tarihi itibari ile geçerli olmaktadır. Ayrıca özellikle belirtmek istiyoruz ki; yukarıda vermiş olduğumuz faiz oranlarına BSMV ve KKDF dahil olmamaktadır. Yani belirtmiş olduğumuz bu faiz oranları içerisinde BSMV ve KKDF oranları mevcut değildir. Yine belirtmiş olduğumuz AKBANK Kredi kartı faizleri ve oranları 2017 yılı için geçerli ve bankanın resmi yayın organları kaynak alınarak hazırlanmıştır. Kredi kartı, kart ücretleri hakkında bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz.

AKBANK Kredi Kartı Faizleri

Akbank Banka ve Kredi Kartı Ücretleri

Akbank tarafından müşterinin isteği doğrultusunda, harcama yapmak amacıyla tahsis edilen ”kart ücretleri” hakkında bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

 • Axess Klasik Asıl kart ücreti 87 lira olurken, ek kart için 43,50 Türk lirası talep edilmektedir.
 • Axess Gold asıl kart ücreti 98 lira, ek kart ücreti ise 49,00 lira olarak belirlenmiştir.
 • Axess Platinum kart ücreti ise 109 lira olurken, ek kart bedeli 54,50 TL olarak belirlenmiştir.
 • Axess Business ve KOBİ kart ücretleri ise 105 lira olarak, eşit fiyatlama ile belirtilmiştir.
 • Axi26 kart ücreti ise sadece 21,50 Türk lirası olarak belirtilmektedir.

Dikkat: Hemen belirtmekte fayda buluyor ve bankadan talep etmiş olduğunuz kartlar için, ilk sene ücret alınmadığını vurgulamak istiyoruz. Yukarıda belirtmiş olduğumuz kart ücretlerine BSMV ücreti dahil edilmiştir. Ayrıca bu ücret bilgileri 03.10.2014 tarihi ile geçerli olmaya başlamıştır. Güncel olarak 14.07.2016 tarihi itibari ile geçerli olmuştur.

Şimdi Axess kredi kartı başvurusu hakkında detaylı incelemelerde bulunabilirsiniz!

AKBANK Kredi Kartı Faizleri

Banka Tarafından Talep Edilen Hizmet Ücretleri

Kayıp ve çalıntı ya da kart yenileme gibi bir durumunda 8 TL hizmet bedeli talep edilmektedir. PTT’den ya da Akbank üye iş yerlerinden yapacağınız Online ekstre ödemeleri için 1,09 TL hizmet ücreti talep edilir. Anlık Fatura ödemelerini Akbank Direkt aracılığı ile yaparsanız 1 lira, şubeden yaparsanız 2 – 5 TL arası, ATM’lerden yaparsanız 2 lira hizmet bedeli ödemek durumunda kalabilirsiniz. Talimatlı para transfer (Havale, EFT) işlemleriniz için işlem ücreti olarak sizden %3,78 talep edilir. Bu para transfer işlemlerinizi anlık gerçekleştirmeniz durumunda ise %4,5 işlem ücreti talep ediliyor. Yukarıda belirtmiş olduğumuz hizmet bedellerine BSMV ve KKDF fiyatları dahil edilmiştir.

Akbank SGK Prim Ödemesi işlem ücreti olarak ise anlık yapmanız durumunda %1,5 – %2 talep edilirken, aynı işlemi talimatlı olarak yaparsanız %1,3 – %1,6 arası bir işlem ücreti talep edilmektedir. SSK primi ödeme işleminizi Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK) resmi İnternet sayfasından yapmanız durumunda ise %1,25 işlem ücreti talep edilmektedir.

Dikkat: Banka üçüncü yenileme itibari ile ücret alıyor. Turkcell, Vodafone, SüperOnline ve Türk Telekom ödemeleriniz için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Yani belirtmiş olduğumuz bu şirketlere ait faturalarınızı öderken, banka tarafından ek bir ücret yansıtılmıyor. SGK prim ödemelerini yaparken değişen işlem ücretleri yansıtılabilir. Bu fiyatlar hakkında detaylı bilgileri Akbank çağrı merkezi ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Bankanın kredi kartı faizleri, kart ücretleri ve hizmet bedelleri hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalıştık.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.