Akbank Hizmetleri 2016

Akbank
Son günlerde oldukça dikkat çekici kampanyalara imza atmayı sürdüren Akbank müşterilerine inanılmaz kampanyalar ile sürpriz yapmaya devam ediyor. Akbank, 1948 Ocak ayında özel sermayeli bir ticaret bankası statüsünde Adana ilinde pamuk üreticilerine finansman sağlamak hizmeti ile kurulmuştur. Bu süreç sonrası İstanbul gibi büyük metropol şehirlerde yaygınlaşmayı hedefleyen banka, ilk olarak 1950 yılının 14 temmuzunda İstanbul ilinin sirkeci semtinde İstanbul şubesini açmıştır. Bu yıllarda hızla gelişmeye başlayan Akbank, 1954 yılında genel müdürlüğünü’de İstanbul’a taşımıştır. Bu gelişim sürecinde tüm dikkatleri üzerine toplamış ve sürekli olarak şube yaygınlaşmasına gitmiştir. 1963 yılında tüm Bankacılık sistemlerinde otomasyona geçirmiş ve ne derece kaliteli bir banka olduğunu gözler önüne sermiştir.

Akbank

Akbank Uluslararası Bankacılık
Akbank ilk olarak 1990 yılında halka açılmış ve 1998 yılında ikinci halka arz ile uluslararası piyasalar içerisinde American Depository Receipt (ADR) olarak işlem görmeye başladı. Akbank’ın temel faaliyet alanları bireysel bankacılık, ticari bankacılık, KOBİ bankacılığı, kurumsal bankacılık, özel bankacılık, döviz, para piyasaları ve menkul kıymet işlemler yani (Hazine işlemleri) ile uluslararası bankacılık hizmetlerini içerisinde barındıran bu bankacılık faaliyetlerin kapsamıştır.

Akbank Sigorta Acenteliği
Ak Bankası sürdürmüş olduğu normal bankacılık hizmetlerinin yanı sıra tüm şubelerinde Aksigorta A.Ş. ve AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş. adlarına Akbank Sigorta Acenteliği faaliyetlerini’de sürdürmektedir. Bankanın sigorta hizmetlerinden faydalanmak için İnternet sitemiz aracılığı ile Akbank Sigorta Hizmetleri başlıklı sayfamızdan yardım alabilirsiniz. Bankanın sigorta hizmetleri müşterilerini oldukça memnun edici boyutlarda olması, müşteri portföyündeki bireylerin yanı sıra diğer bankalardan hizmet alan insanlarında dikkatini çekerek Akbank Sigortacılık Hizmeti almaya başlamalarına neden olmaktadır.

Akbank Bölge Ve Genel Müdürlükleri

Yurt çapında kurmuş olduğu 23 Bölge Müdürlüğü ve İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük binalarında faaliyetlerini sürdürmekte. Ayrıca yurt genelinde yaklaşık olarak Akbank Şube Sayısı bin (1000) civarıdır. Akbank çalışan personel sayısı 16.500 olması bankanın güçlü ve yaygın bir dağıtım ağına sahip olmasını sağlamaktadır. Ayrıca Akbank ATM Sayısı 4.300 civarı olmakta birlikte 360.000 den fazla Pos terminali bulunmaktadır.

akbank-genel-müdürlük-binası

 

Akbank Hizmetleri

Akbank müşterilerine bankacılık alanında geleneksel olarak kullanılan şube hizmeti yanı sıra teknoloji yardımı ile hizmet sunmaktadır. Bunlardan kısaca örnekler vermek gerekirse;

  •  Akbank Direkt İnternet (Akbank İnternet Şubesi)
  • Bireysel Bankacılık Hizmetleri
  • Kurumsal Bankacılık Hizmetleri
  • Akbank Direkt Mobil Hizmeti
  • Akbank Çağrı Merkezi
  • 4.300 Adet Akbank ATM si
  • 360.000’den fazla POS Terminali
  • iPad Bankacılık Şubesi

Ve daha sayamadığımız bir sürü teknoloji kanalları ile hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.