Akbank Havale Ücreti

Akbank Havale İşlemleri

Bankacılık hizmetleri ile ilişkili olan, banka müşterilerinin şubelerdeki hesapları arasında yapacakları para transfer işlemlerini akbank da kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmenin tadını çıkarmakta. Bankanın A şubesinden B şubesine gerçekleştirdiğiniz havale işlemi anında hesabınıza yatıyor ve aklınızda her hangi bir soru işareti kalmasına müsaade etmiyor. Akbank havale işlemlerinizi bankanın vermiş olduğu bir çok hizmet noktasından gerçekleştirme şansına sahipsiniz. Banka sunmuş olduğu bu hizmet karşılığında, her işlem başı hizmet bedeli talep etmekte ve Akbank Havale Ücreti adı altında aşağıdaki başlık altında listelemiş olduğumuz ücretleri talep etmektedir. Ayrıca havale işlemlerinizi akbank İnternet şubesi, telefon şubesi, ATM’lerden, Akbank direkt İnternet aracılığı ile mobil cep telefonu numarası havale işlemi, çağrı merkezinden ve kredi kartı gibi hizmet araçları aracılığı ile Akbank havale işlemlerinizi gerçekleştirmenin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Akbank İnternet Şubesi Havale Ücreti

Akbank Direkt İnternet havale işleminde hizmet bedeli olarak 1.75 TL. talep edilmektedir. Ayrıca İnternet şubesinden yapacağınız YP havale işlem ücreti de yukarıdaki hizmet bedeli ile aynı 1.75 TL. olarak hesaplanmıştır. Direkt İnternet üzerinden mobil cep telefonu numarası ile yapılan para transfer ücretleri ise

Free kredi kartı ile hesaba para gönderme işlem ücreti 10.00 TL. Ayrıca işlem tutarının %3,5’i ve sabit 8 TL komisyon tahsil edilmektedir. BSMV Hariç tutulur.

Hesaptan ATM’ye para gönderme 2.50 TL.

Hesaptan hesaba para gönderme 1.75 TL.

Kredi kartından hesaba para gönderme 8.00 TL. Ayrıca işlem tutarının %3,5’i ve sabit 8 TL komisyon tahsil edilmektedir. BSMV hariç tutulur.

Hesaptan isme TL/YP havale işlemini, İnternet Şubesi aracılığı ile yapan bireyler hizmet bedeli olarak 1.75 TL. ödeme yapabilmektedir. Ayrıca bu işlemi hesaptan, hesaba yapmak isteyenler ücret olarak her hangi bir fark ödemeden aynı tutar üzerinden ücretlendirilir. (1.75 TL.)

Kredi kartı ile yapılan anlık havale işlemlerinizde alınan hizmet bedeli ise %4.5 olarak belirlenmiştir.

 

Akbank Havale Ücreti

Ak bankasından yapacağınız ileri vadeli havale işlemlerinizde talep edilen ücret 25.00 lira olarak belirlenmiştir.

Ayrıca şubeden yapacağınız, hesaptan isme TL/YP havale işlemleriniz için hizmet bedeli olarak 30.00 lira alınır.

Ayrıca Akbank kasadan isme TL/YP cinsinden yapılan havale işlemlerinde, tüm tutarlar için belirlenen hizmet bedeli asgari tutarda 50.00 lira olurken, azami tutarda ise 225.00 TL. olarak belirlenmiştir. Bu ücrete BSMV dahil olurken, oransal olarak hesaplanmış komisyon, azami komisyon tutarını aşınca sadece ilan edilmiş azami komisyon tutarı tahsil edilmektedir.

Kasadan hesaba TL/YP cinsinden havale ve farklı şubeden vadesiz hesaba 3.şahıs para yatırma işlem bedeli olarak asgari tutar 45.00 lira olurken, azami tutar 200.00 lira ve azami oran olarak %0.5 belirlenmiştir. Lütfen bir alt satırı okuyunuz bu işlem türünden faydalanmak istiyorsanız.

Bu havale işlemindeki genel şartlar;Hesabın bulunduğu şube aracılığı ile finansal tüketici adına üçüncü kişilerin para yatırma işleminde ve kasadan hesaba havale işlemlerinde ücret talep edilmemektedir. Ayrıca diğer işlemlerdeki hizmet bedeline BSMV dahil. Oransal olarak belirlenmiş komisyonun, azami komisyon rakamını aşması halinde sadece ilan edilmiş azami komisyon hizmet bedeli tahsil edilmektedir.

Yukarıda belirtilen havale ücret, komisyon ve şartları tamamen ak bankası resmi hizmet noktalarından yararlanılarak tespit edilmiş ve BDDK kaynak alınarak yayınlanmıştır. Akbank Havale Ücretleri başlıklı sayfamızdaki rakam, oran ve şartlarda banka değişiklik yapma hakkını saklı tutar. İşlem esnasında belirli net hizmet bedelini, işlemi yaptığınız hizmet noktasında belli yardım adımlarına dikkat ederek öğrenebilirsiniz. Bu sayfada aradığınız ak bankası havala ücretleri ile ilgili bulamadıysanız aşağıdaki yorum butonu aracılığı ile uzmanlarımıza sorularınızı yöneltebilir ve anında ilgili sorunun cevabını edinebilirsiniz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.