Akbank EFT İptal Etme

EFT İptali Nasıl Yapılır?

Akbank EFT iptal etme ve ya para transferi durdurma işlemi yapabilirsiniz. Detayları bulacağınız bu sayfanın altına yorum bırakmayı unutmayınız.

Akbank para transferi işlemleri konusunda oldukça deneyimli uzman bir kadroya sahiptir. Uzman ekip, müşterilerin para transfer işlemlerini ve bu işlemler için yöneltilen her türlü dilek, talep ve şikayetleri anında çözüme ulaştırmaya hedeflemektedir. EFT işlemlerinizi Akbank Direkt veya mobil uygulamalarını kullanarak anında işleme koyabilirsiniz. Oldukça güvenilir ve kaliteli bir İnternet teknolojileri hizmeti sunan Akbank, bu tür işlemleriniz için 7/24 hizmet sunmaktadır. Bankaya transfer işlemi için iptal etme başvurusu yaparak, anında para transfer işlemini sonlandırma şansına sahipsiniz. Yazımızın devamın da dilerseniz “EFT işlemi iptali nasıl yapılır ve EFT yapmaktan vazgeçtim iptal etmek istiyorum?” Gibi sorulara cevap verelim.

Akbank EFT İptal Etme

Akbank EFT İptal Etme

Akbank EFT İptal Etme

Bu bankadan EFT işlemi yapabilmek için gereken iban numarası hakkında bilgiye sorgulama sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Akbank aracılığıyla işleme almış olduğunuz EFT işlemini iptal etmek için bir kaç yöntem vardır. Akbank telefon bankacılığı, yerel şubeleri ve Direkt İnternet bankacılığı şubesi.

Telefon Bankacılığı İptal Etme: Akbank telefon bankacılığı numarasını arayıp “Az önce Eft işlemi yaptım, bu EFT işlemini iptal etmek istiyorum.” demeniz yeterli olacaktır. Bu talebiniz sonrasında müşteri temsilcisi anına işlem yapacak ve işleminiz gerçekleşmemiş ise, anında transfer işlemini durdurarak iptalini sağlayacaktır.

Akbank Şubelerinde EFT İptali: Size en yakın Akbank şubesine giderek, yine yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi bir cümle kurmanız yeterli olacaktır. Bu transfer durdurma talebiniz anında dikkate alınacak ve işlem gerçekleşmemiş ise, hemen iptali sağlanacaktır.

Akbank Direkt İnternet Şubesi İptal Etme: Direkt İnternet bankacılığı hizmet sayfasına giriş yaparak, işlemi gerçekleştirmiş olduğunuz bölümden iptalini sağlayabilirsiniz.

Akbank EFT İptal Etme

Akbank EFT İptal Etme

Ne Zamana Kadar İptal Edilir?

Bankanın transfer işlemi için hizmet vermiş olduğu herhangi bir alandan bu işlemi yapmış olmanız sonucu değiştirmez. Bu EFT para transferini iptal etmek için gereken azami süre, işlemin gerçekleşme süresinden önce ki zaman dilimidir. Daha açık ifade etmek gerekirse, transfer işlemi gerçekleşmeden önce, durdurma talebinde bulunmanız gerekecektir. Örneğin hafta sonu ya da EFT saatleri sona erdikten sonra vermiş olduğunuz EFT talimatlarını çok kolay bir şekilde iptal edebilirsiniz. Çünkü gönderici transfer işlemini yapmış, fakat alıcı hesabına paranın aktarımı henüz gerçekleşmemiş olacaktır. Para henüz alıcının hesabına geçmediği içinde işlemi yapmış olduğunuz hesapta bulunacaktır. Bu nedenle iptal talebiniz anında gerçekleşecek ve Akbank EFT iptal etme başvurusu hemen sonuç alacaktır.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.