Akbank Çeyiz Hesap Başvurusu

Akbank Çeyiz Hesap Başvurusu

Akbank çeyiz hesap başvurusu yaparak, evlilik döneminde ekonomik olarak sıkıntı yaşamazsınız. Son günlerde oldukça etkili bir şekilde yaygınlaşmaya başlayan “Devlet destekli çeyiz hesabı“, Akbank ayrıcalığı ile yine bir sıfır önde! Devlet evlilik öncesi birikim yapmak isteyen gençler için, yüzde yirmi katkı sağlamaktadır. Devlet katkısı ile birikimlerinize değer katar, evlilik döneminde ekonomik olarak karşısına çıkacak masrafların üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Peki çeyiz hesabı şartları nelerdir ve Akbank’ta nasıl açılır? Dilerseniz yazımıza bu konular ile devam edelim.

Akbank-ceyiz-hesabiAkbank Çeyiz Hesabı Başvurusu

Akbank şubelerine giderek hemen bir çeyiz hesabı açabilirsiniz. Ayrıca Akbank müşteri hizmetleri telefon numarası ya da şubelerine giderek müşteri temsilcilerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Detaylı bilgiler aşağıda sizler için paylaşılmıştır.

Devlet Katkılı Çeyiz Hesap Koşulları

Devlet destekli çeyiz hesabı şartları, oldukça açık. Yirmi yedi (27) yaş öncesi evlenecek gençler, devlet katkısından yararlanma şansına sahip olacaktır. Ayrıca on sekiz (18) yaş altı olan gençleride unutmayan devlet, 18 yaş altında olan kişilere velileri ya da vasisi tarafından çeyiz hesabı açılabilir olmasının yolunu açmıştır. Aylık olarak ödeme yapma seçeneğine karşın, üç aylık düzenli ödeme seçeneğinden yararlanan şansına sahip olunabilir. Yani ister her ay, ister üç ayda bir düzenli olarak ödeme yapma imkanı var. Aylık olarak ödeme yapmak isteyen katılımcılar en az 100 TL. Ödeme yapacakken, üç aylık düzenli ödeme seçeneğinden faydalanan kişiler ise 300 TL. Gibi bir ödeme yapmaları gerekecektir. Buna göre aylık en az ödenmesi gereken tutar yüz (100) Türk lirası olacaktır. Ayrıca aylık ödeme yapanlar yıl boyu en fazla üç gecikmeli ödeme, üç aylık düzenli ödeme yapanlar ise en fazla bir defa gecikmeli ödeme yapabilecek. Bu gecikme dönemlerini aşan kişi ya da kişiler, devlet katkısından faydalanma şansına sahip olamayacaktır.

Yukarıda sizler için bahsetmiş olduğumuz “Akbank çeyiz hesabı şartları ve başvurusu” başlıklı konu, tamamen bilgi paylaşımı amacı ile yazılmıştır. Bu konu hakkında yapacağınız her türlü görüş ve önerileriniz bizim için oldukça önemlidir. Lütfen yorum ya da iletişim menüsünü kullanarak, takipçilerimiz için paylaşımlar yapınız. Teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.