AK Parti 50 Bin TL Hibe

Seçim öncesinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) tarafından özellikle gençlere asgari ücret artışı ve hibe desteği sözü verdiğine hepimiz şahit olduk. Bu vaatlerin ardından tekrar yapılan erken seçim ile tek başına hükumet kurmasına yeterli olacak oya ulaşmayı başarmıştır. Ekonomik vaatlerin bunda etkisini çok fazla olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Peki ak parti 50 bin tl hibe desteği nedir ve nasıl ulaşılır? İsterseniz detaylı olarak konuya bir göz atalım.

Ak Parti seçim beyannamesinde kurmak istediği işi projelendirmeyi başaran gençlere 50 bin lira karşılıksız hibe desteği verileceği, eğer ki bu para gerçekleştirmek istediğiniz girişim için yetersiz görülüyorsa 100 bin TL faizsiz kredi kullanılabileceğinin imkanı gençlere sunulacağı söylenmişti.

Birçok insan bunun KOSGEB tarafından verilen hibe desteğinin aynısı olduğu kaynağının da orası olduğu konusunda düşüncelere sahip. Ancak o zamanın başbakan adayı ”Ahmet Davutoğlu” tarafından yapılan açıklama da bunun KOSGEB hibesi ile bir ilgisi olmadığının altını çizdiğini açıklamalarında şahit olduk. Yaptığı açıklamada iş kurmak istiyorum diyen her gencin bundan yararlanabileceği söyleniyor. Ancak böyle bir şeyin olmasını mümkün olarak görmüyoruz. Mutlaka detaylandırılması ve bazı şartlar ile sınırlandırılması yapılacaktır. Ancak bu konuda şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu destekten yararlanmak isteyen gençlerin detaylı bir açıklamasının yapılmasını sabırsızlıkla beklediklerini söyleyebiliriz.

Seçim vaadin de ucu açık bırakılan bu detaylar seçim sonrasında en ince ayrıntısına kadar açıklandı. Bu destekten yararlanmak için belirli şartları yerine getirmeniz gerekiyor. İlk olarak genç girişimcilik kursuna katılmak ve eğitimini almak gerekiyor. İşi için gerekli bir projeyi hazırlaması gerekiyor. Bu projenin gerekli kurul tarafından onaylanması sonucunda destek almaya hak kazanacaksınız. Daha detaylı olarak açıklamak gerekirse ilk adım olan girişimcilik kursunu KOSGEB çatısı altında alacaksınız. Hibeyi nasıl alacağınız, hibeyi almak için oluşturmak istediğiniz projeyi nasıl hazırlamanız gerektiği bilgisi sizlere detaylı olarak verilecektir. Daha sonra içeriği konusunda sizlere en detaylı şekilde bilgi aktarımı yapılacaktır. Kurul onayına girdiğiniz de vermeniz gereken cevapların nasıl olacağını ve bu konuda nelere dikkat etmeniz gerektiği size anlatılacaktır.

Konu hakkında daha detaylı ve gerekli bilgileri alabilmek için Buraya tıklayınız. Bu sayfa aracılığı ile konu hakkında farklı bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Bizi takip ederek, desteklerinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ederiz.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.