5 Milyon Emekliye 355 TL Zam Kapıda

5 Milyon Emekliye 355 TL Zam Kapıda

2000 yılı ve sonrası emekli olan yaklaşık 5 milyon kişinin kulağı Anayasa Mahkemesi’nden gelecek haberi bekliyor. 2000 yılı öncesinde emekli olanlar için intibak maddesi yürürlüğe girmişti. Bu intibak maddesi eğer kabul edilirse, 5 milyon emekliye 355 tl zam kapıda!

2000 yılın dan sonra emekli olanlar için de talep edilen intibak maddesi, şu sıralar Anayasa Mahkemesi gündeminde. Eğer 2000 sonrası emekli olanlar için intibak maddesi yürürlüğe girerse, o yıldan önce emekli olanlara olduğu gibi 50 ile 355 TL arası zam gelebilir.

5 Milyon Emekliye 355 TL Zam Kapıda

5 Milyon Emekliye 355 TL Zam Kapıda

Türkiye Emekliler Derneği üyesi konuyu Kamu Denetçiliği Kurumu’na taşıdı. Kamu Denetçiliği Kurumu bu başvuruyu haklı bulunca, konu İş Mahkemesi ne taşındı. Fakat İş Mahkemesi emekliye intibak kabulünü içeren davayı reddetti. Bu kez konu Yargıtay’a taşınmış oldu. Yargıtay’da bu kararı onadı ve üye bu başvuruyu Anayasa Mahkemesi’ne taşıdı.

Emekliye Promosyon müjdesi bu sayfada!

Anayasa Mahkemesi bu konuyu önümüzde ki günlerde ele alacak ve karar olumlu yönde netice alırsa, 2000 yılından sonra emekli olanların yüzü gülecek. Ayrıca Yüksek Mahkeme tarafından böyle bir kararın çıkması sonrası, herhangi bir dava açmaya gerek olmayacak. Verilecek olan karar, 2000 yılı sonrası emekli olan herkesi kapsayacak.

4 – 5 Milyon Emekliye Zam Olacak!

Mahkeme kararı kabul eder ve 2000 sonrası emekliler için intibak maddesi kabul edilirse, 4 ile 5 milyon arasında kişinin yüzü gülecek. Şimdi gözler Anayasa Mahkemesin’de, süreç hala işliyor. Emekliler için İnşallah böyle bir durum söz konusu olursa, bir nebze olsun yüzler gülebilir.

Emeklilere Faizsiz Kredi içeriğimiz dikkatinizi çekebilir.

Ayrıca vermiş olduğumuz madde ve rakamlar tamamen bilgi paylaşımı amacı ile yazılmıştır. Şu an için bu yasa ve maddelerin herhangi bir geçerliliği ya da yürürlükte olma durumu yoktur. Lütfen detayları süreç sonuna kadar bekleyip, sonrasında ilgili konuyu sevdikleriniz ile paylaşınız. Son günlerde gündeme oturmuş olan Bireysel Emeklilik Sistemi kesintileri hakkında bilgi almak için lütfen kırmızı yazıyı tıklayınız. Vermiş olduğumuz o sayfaya giriş yaptıktan sonra, zorunlu emeklilik kesintileri hakkında detaylı sahibi olabilirsiniz.

5 Milyon Emekliye 355 TL Zam Kapıda

5 Milyon Emekliye 355 TL Zam Kapıda

Bugün sizlere “İntibak yasası kabul edilirse 5 milyon emekliye 355 TL zam kapıda” içeriğini paylaşmaya çalıştık.

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.