2016 Asgari Ücret Belli Oldu

Asgari Ücret 2016
Çalışma ve sosyal güvenlik bakanı sayın Süleyman Soylu yapmış olduğu açıklamada Asgari Ücret Tespit Komisyonu Karara Vardığını açıkladı. Bugün gelinen son noktada 2016 Yılı Asgari Ücret Tutarı 1300 lira olarak olması mutabakatına varıldığını belirterek milletimize hayırlı olmasını temenni etti. Sayın Süleyman Soylu son görüşme öncesi yapmış olduğu açıklamada iş verenlerin yükünün %40 a varan kısmını Devletin karşılayacağınız belirtti. Yalnız bu devlet katkısı sadece 2016 yılı için geçerli olacağı için, bir sonraki sene iş verenler herhangi bir itirazda bulunacak’mı hep birlikte göreceğiz.
İşte sayın Süleyman Soylu yapmış olduğu açıklamaları ile karşınızda.

2015 Seçimlerinde hükümetin seçim vaatleri arasında yer alan ve büyük bir ses getiren 2016 Yılı Asgari Ücreti artık neredeyse cebimizde. Hükümet in atmış olduğu bu adım ile iş verenler biraz endişeli karşılıyorlar. Fakat devletin 2016 yılı için iş verenlere %40 a kadar destek vermesi biraz olsun gerekli tedbirlerin alındığını göstererek, işverenleri rahatlattı.

2016 Asgari Ücret Belli Oldu
Puan
Merhaba ben kadir. Kredi notu öğrenme ismi ile sizlerle sürekli olarak buluşuyorum. Kredibanka.org adresini 2015 yılında hayata geçirdim ve finansal konularda bir çok bilgi paylaştım. Özellikle bankaların kredi ve kredi kartı hizmetleri için başvuru şartları ve özel kampanyalarını sizlerle paylaştım. Bu paylaşımlarım arasında çok beğeni alanlar ve sürekli paylaşılanlar oldu. Tüm bunlar için öncelikle herkese çok teşekkür ederim. Ekonomik ve finansal bilgiler paylaşmaya devam edeceğim.

1 Yorum

  1. Suna

    31 Aralık 2015 at 08:34

    İnşallah yaparlar Kredi borcum var ödeyemiyorum!

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir