2. El Taşıt Kredisi Başvuru Şartları

2 el  otomobil kredisine başvuru yapacak vatandaşların, aşağıda belirtmiş olduğumuz şartlara dikkat etmesi faydalı olacaktır. Belirtmiş olduğumuz bu şart ve koşullar, banka ve finans kuruluşlarına göre farklılık gösterebilir. Ayrıca aklınızda soru işaretine sebep olan soruları, en alta yorum olarak yazabilirsiniz. Direkt olarak sosyal medya üzerinden bizi takip etmeniz, güncel sorulara cevap bulmanızı kolaylaştırır!

Banka Skorunu Sorgula

Cumhuriyet tarihinin en büyük ve en önemli ekonomik faaliyeti arasına adını altın harfler ile yazdıran 2. El taşıt piyasası, oldukça büyük bir rekabet örneği göstermektedir. Neredeyse her dakika bir araba trafiğe çıkmakta ve bu araçlara ikinci el taşıtlar da eklenince, hayli yüksek bir rakam görülmektedir. Vatandaş araç alırken bütçesine göre davrandığı için bir çok kişi artık “ikinci el otomobil piyasasını” yakından takip etmektedir.

Sıfır taşıt fiyatlarının oldukça yüksek geldiği düşünüldüğü zaman, ikinci el araç almak kaçınılmaz bir düşünce olarak ortaya çıkıyor. Fakat ülke çapında kişi başı gelir düzeyine oranla taşıt fiyatlarının hayli yüksek olması, bir çok kişiyi bankaların 2. El taşıt kredisi seçeneklerine yönlendiriyor. Otomobil alırken bir çok kişi bu kuruluşların sunduğu kredi ürünlerini kullanırken, bir çoğuda senetle araç almaktadır. Fakat artık bir çok kişi senet ile satışın zorluklarını çektiği için, bankalardan kredi talep etmektedir. Peki 2. El Taşıt Kredisi Başvuru Şartları nelerdir? Dilerseniz birazda bu hususları inceleyelim.

İkinci El Araç Kredisine Başvuru Şartları

İkinci el araba almak için vatandaşın başvuru yaptığı bu imkanlardan biraz bahsetmiş olduk. Dilerseniz şimdi başvuruda bulunanlar için öngörülen bazı şartlardan bahsedelim. Öncelikle bir çok banka ve finans kuruluşunun, taşıt kredisi başvurusu yapanlardan bazı talepleri olduğunu hatırlatmak isteriz.

Örneğin; Taşıt Yaş Sınırı, ürün talep edenin yaşı, KASKO, Zorunlu Trafik Sigortası ve aracın cinsi gibi bir kaç şart vardır. Ayrıca hemen belirtmek isteriz ki, bankaya başvuru yapan kişide sorgulanacak olan ilk referans belgesi kredi notu öğrenme belgesidir. Bu belge banka ve finans kuruluşları tarafından referans olarak görünmekte ve sizin geçmiş bankacılık işlemlerinizin neredeyse tamamını ortaya sermektedir. Yapacağınız talep sonrası kuruluşlar, sizden T.C. kimlik numarası alarak sorgulama işlemine başlarlar. Yani bu belge temini için sizin ekstre bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Fakat yinede başvuru işlemini gerçekleştirmeden veya hesaplama işlemine başlamadan önce, dilerseniz Findeks notu sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

2 el tasit kredisine basvuru

Taşıt Kredisine Başvuru Yaş Sınırı Kaç?

Bir çok kişinin bildiği üzere bankalardan ürün talep eden müşteriye talep sırasında, müşteri temsilcisi aracın yaşını sormaktadır. Bu yaş sınırı ise, şirketlere göre farklılık gösterebilir. Örneğin bir banka Otomobil için en fazla 3 yaş sınırı koyarken, bir diğeri 6 ya da 9 yaş sınırı koyabilir. Bu nedenle bizim net bir bilgi vermemiz yanlış olur. Bu konu ürün talep ettiğiniz şirketin müşteri temsilcisi tarafından, talep esnasında size beyan edilecektir. Fakat böyle bir şartın olduğunu bilmenizi istedik.

Müşteride Aranan Yaş Sınırı
Yine bu başvuru şartı her bankada farklılık göstereceği gibi, bir çok bankada reşit olunan yaş sınırını takip etmektedir. Bu yaş sınırı bir çok bankada 18 olmakta fakat, bazı bankalara göre bu şartname farklılık gösterebilir. Ayrıca bizim yapmış olduğumuz tespitlere göre, bir çok banka 18 yaş üzeri vatandaşlara taşıt kredisi vermektedir.

2 yorum

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.