2. El Otomobil Kredisi Başvuru Şartları

1 Skor2 Skor3 Skor4 Skor5 Skor (Bu yazıma oy verir misiniz?)
Loading...

2. El Otomobil Kredisi

Türkiye ve dünya çapında her geçen dakika başına trafiğe çıkan otomobil sayısı oldukça hızlı bir şekilde çoğalıyor ve bu araçların alım, satım pazarları büyüyor. Otomobilini 2. El almak isteyen vatandaşlar, genellikle bankaların sunmuş olduğu 2. El otomobil kredilerini tercih etmektedir. Bankaların diğer kredi seçeneklerine göre oldukça düşük faiz oranları ile sunulan 2. El Otomobil kredileri, araç almak isteyen bir çok kişi için oldukça yararlı bir sunum haline geliyor. Özellikle Türkiye çapında 2. El oto pazarları oldukça geniş bir şekilde yayılmış ve bu pazarlar da istenilen her türlü aracı bulma imkanına sahip olunmaktadır. 2. El otomobil piyasası, sıfır araç fiyatlarına göre daha ekonomik olduğu için, maddi yönden biraz daha uygun görülmektedir. Bu nedenle otomobil sahibi olmak isteyen bir çok kişi 2. El otomobil kredi başvurusu yaparak, araç alma hayalini gerçekleştirme şansına sahip olmaktadır.

 

2. El Otomobil Kredisi Başvuru Şartları

Belirtmiş olduğumuz gibi bir çok kişi 2. El piyasası ile araç sahibi olabilir, hatta bu araçları “2. El otomobil kredilerine başvuru” yaparak gerçekleştirme şansına sahip olabilir. Fakat bankalar 2. El araçlar için bazı ön şartlar belirlemiş ve bu şartları taşıyan her banka müşterisi, ikinci el otomobil kredisi alma şansına sahip olabilmektedir. Araç alırken bir çok banka, alacağınız 2. El otomobilin yaşına bir sınırlama koymaktadır. Öyle gidip istediğiniz aracı banka kredisi ile alma şansınız olmayabilir. Fakat bu yaş sınırı bankalara göre farklılık göstermekte ve bazı bankalar taşıt kredisi başvurusu için 3 yaş sınırı koyarken, bazı bankalar da ise 6 ya da 10 yaşına kadar olan araçlar için kredi başvurusu gerçekleştirme şansına sahip olabilirsiniz. Bu yaş sınırını öğrenmek için, kredi talep edeceğiniz bankanın müşteri hizmetleri telefon numaralarını arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Artık banka ve finans kuruluşlarına yapılan her türlü kredi başvurusu, çok sıkı bir şekilde inceleniyor ve bu inceleme sonrası değer kazanıyor. Müşterinin bankaya kredi talebi sonrası, banka ilk olarak “kredi notu öğrenme” sistemine doğru yönelmektedir. En önemli şart ise, kredi notu olmaktadır. Kredi notu düşük olan bir müşterinin, yine bankaların sunmuş olduğu kredi hizmetlerinden faydalanma ihtimali çok düşüktür.

Kişinin yaş sınırı bazı bankalar için çok büyük bir önem ifade etmektedir. Genelde otomobil kredi başvurusu yapmak için, 18 yaş üstü olma şartı aranmaktadır. Bu yaş sınırının altında olan, her hangi bir kişiye otomobil kredisi kullanma şansı verilmez.

Yukarıda sizler için bazı bankaların 2. El otomobil kredisi başvuru şartları ve olanaklarından bahsettik, bu şartlar banka ve finans kuruluşlarına göre farklılık gösterebilir ve en doğru bilgiyi başvuru aşamasında alırsınız. Konu hakkında sormak istediğiniz tüm soruları ve yorumları, aşağıda ifade özgürlüğünüz için sunulan kutucuk ile yapabilirsiniz. Sorularınıza en doğru cevapları bularak, en kısa süre içerisinde size dönüş yapmaya çalışılacaktır. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kredibanka.org

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir