18 Yaş Altına Banka Kredisi

18 Yaş Altına Banka Kredisi

18 yaş altına banka kredisi veren bankalar ve finans kuruluşları, bu duruma farklı bir çok yöntem ile kolayca hallediyor. Yaşınız bankalardan kredi ya da kredi kartı gibi bankacılık hizmetleri almaya yetmiyorsa, bu durumu daha başından çözmemiz akıllıca olacaktır. Dilerseniz başlıklar halinde detaya inelim.

Gençlere Banka Kredisi

18 Yaş Altına Banka Kredisi

Bireysel İhtiyaç

Nakit ihtiyacı karşılamak amacıyla sunulan Bireysel İhtiyaç Kredileri, her alanda ihtiyaçlarınıza özel nakit para anlamına gelebiliyor. Bunlara bir kaç örnek verecek olursak; sağlık, dekorasyon, eğitim ve öğretim, tatil, doğum, üniversite öğrencisine kredi ve bu şekilde devam eden bir çok ihtiyaca yönelik ürünler sunuluyor. Bu tür finansal destek almayı planlayan kişiler için bazı özel şartlar talep edilebilir. Bunların en başında Bireysel Kredi Notu gelmektedir. Risk raporu öğrenme işlemi yaparak, bankacılık geçmişiniz ile alakalı bir çok durumu göz önüne alabilirsiniz. Peki gelelim bugünkü ana konumuza ve 18 yaş altına banka kredi veren banka varmı? Yoksa bu finansal destegi veren kuruluş yokmu?

Gençlere Banka Kredisi

Bu duruma açıklık getirmek gerekirse, 18 yaşını doldurmamış kişilerin böyle bir durumda işleri oldukça zor görünüyor.

“Bankaların Taşıt, Konut veya Bireysel İhtiyaç Kredisi kullanmak isteyenler müşterileri için belirlemiş olduğu yasal kullanım yaş alt limiti 18 olmaktadır.” Buna göre 18 yaşını doldurmamış bireylere, bu ürün kullandırımı yapılamıyor. Fakat diğer bir çok olanak sağlanmakta ve bunlara özel kampanyalar düzenlenmektedir. Örneğin banka kartı ve hesabı açmak isteyen 18 yaş altı gençlerimiz, kuruluşların bu kampanyalarına göz atabilirler. Örneğin Vakıfbank Junior ya da İş Bankası Maxipara kampanyaları, 18 yaş altında olan kişiler için banka kampanyaları olarak değer bulmaktadır. Tüm bu örneklerin yanında, Bireysel Kredi Notu konusu oldukça önem kazanıyor. Dilerseniz kısaca bu konu yada değinelim.

Kredi Notu ya da Puanı

KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından oluşturulan bu puanlama sistemi, kişilerin geçmiş bankacılık sicilini ortaya döküyor. Yani geçmişte yaşamış olduğunuz her türlü olumsuz duruma, bu belge ile bankalar anında ulaşabiliyor. Bu belgenin banka ve finans kuruluşları tarafından referans alınması, oldukça değer bulan bir konudur. 18 yaşından küçük kişilere her hangi bir bankacılık hizmeti sunulmamış ise, puanlama sisteminde kaydı çıkmaz. Bu nedenle puanı ya da notu bulunmayan kişilere, bu tür hizmetler verilmeyecektir. Yinede tercih ettiğiniz bankalara bu konu hakkında her hangi bir hizmetlerinin olup, olmadığını sormanıza tavsiye ederiz. Nitekim her gün yeni bir kampanya düzenleniyor ve bu gibi durumlar için de bir yenisi düşünülebilir. Saygılarımızla. Kredibanka.org

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.