100 Bin Lira Faizsiz Kredi – 2016

1 Skor2 Skor3 Skor4 Skor5 Skor (Bu yazıma oy verir misiniz?)
Loading...

100 bin lira faizsiz destek kredisi geliyor
Devlet 2016’ya yönelik olarak hazırlamış olduğu eylem planlarını teker teker hizmete geçirmeye başlıyor. Bu eylem planları kapsamında bir hafta içerisinde yürürlüğe geçirmeyi planladığı dört (4) kararname ve bir (1) yönetmeliği resmi gazetede yayınladı. Bu yayınlar esnaf, çiftçi ve gençlere yönelik olarak geniş kapsamlı bir eylem planını oluşturmakta. Esnaf ile sanaatkârların ekipman, makine ve demirbaş alımları dahil, iş yerleri modernizasyonu ve/veya ham madde ve döner sermaye ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile 30 bin liraya kadar olan faizsiz kredi imkanından yararlandıracak. Fakat bu kredi imkanlarından bakiyeleri 1 aralık 2015 tarihine kadar devreden kredi borcuna sahip olanlar yararlanamayacaklardır. Müjde gibi bu karar ile birlikte Türkiye çapında gerek gençler arasında, gerekse çiftçi, tarım ve teknolojik alanda oldukça hareketli ve sevindiren günlerin geleceği beklenmektedir.

Otuz (30) Yaşını Tamamlamış Olacaklar
Bu kapsamda KOSGEB in sunmuş olduğu hibe ve faizsiz kredi desteklerinden yararlananlar hariç, KOSGEB Girişimcilik Destek Programını bitiren ve başvurulan tarihte otuz (30) yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkârlarına KOSGEB tarafından onaylanmış olan bu projelerini bankaya sunmaları durumunda kendilerine yüz bin (100.000 tl) liraya kadar faizsiz olarak kredi kullandırılabilecek. Ve bu imkanlardan bakiyesi 1 Aralık 2015 tarihine devreden kredi borcu bulunan kişiler maalesef yararlanamayacaktır.

SERA MODERNİZE EDENLERE KREDİ
Bakanlar Kurulu Kararı ile bu kapsamda çiftçilerde unutulmadı ve müjde gibi bir düzenlemede çiftçiler için yapıldı. Bu kapsamda sera modernizasyonu yapan çiftçilere Devlet 100 bin Türk Lirası faizsiz kredi desteği verilecek. Bu kapsamda bazı ekonomistler çiftçilerin oldukça hızlı bir şekilde ilerleme kaydedeceğini ve devlet kapsamlı kredi olanaklarından yararlanmak isteyen çiftçilerimizin daha iyi bir refah ortamına kavuşabileceklerini düşünüyorlar.

5 Comments

 1. Sude

  20 Aralık 2015 at 01:08

  Merhaba benim yaşım Ocak 1988 dogumluyum bende bu krediden cekebiliyormuyum çekmek istiyorum lütfen yardımcı olun

  • İsimsiz

   22 Aralık 2015 at 05:38

   Evet bence basvurabilirsiniz sude Hanim

 2. eda

  2 Ocak 2016 at 00:16

  Ben şimdi KOSGEB den yüz bin lira Kredi çekersem faiz ödemeden mi almış olacağım? Ben fıstık tarlası kurmak için çekmek isterim o zaman yardımcı olurmusunuz bana lütfen kredi notu beyefendi Teşekkürler

 3. Yunus

  28 Ocak 2016 at 12:34

  İyi günler yüzbin tl kredi çekerken kredi notuna bakılıyor mu teşekkürler simdiden iyi çalışmalar

  • KREDİ NOTU

   28 Ocak 2016 at 14:47

   Merhaba yunus bey. Kredi çekimi yapacağınız kuruma göre bu işlem farklılık gösterebilir, kredi notu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz “kredi notu öğrenme” sayfamızdan destek alabilirsiniz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir