Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır

Kredi kartı limit arttırma nasıl yapılır sorusu bugünlerde oldukça sık gelen sorular içerisinde yer alıyor. Bankalardan almış olduğunuz kredi kartları ile elektronik, market, sağlık ödemeleri ve bu tür alışverişlerinizde limit faktörü sizi alışverişlerinizde biraz daha temkinli davranmaya yada istediğiniz ürünü limit yetersizliğinden alamama gibi durumlara sokabilmektedir. Kredi kartı harcamalarınızda limit aşımı gerçekleştirme olanağı sunmayan bankalar, size kredi kartı limit arttırımı talebiniz doğrultusunda gerekli dönüşü sağlamaktadır.

Limit belirleme
Kredi kartı limitine arttırım yapabilmeniz için öncelikle bilmeniz gereken bazı detaylar mevcut, bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse; BDDK sürekli olarak yapmış olduğu güncellemeleri ile gündeme getirmiş olduğu yüksek borçlanmanın önüne geçmeye çalışmaktadır. Buna uymakla yükümlü olan bankalar müşterilerinin kredi kartı limit arttırma isteklerini yerine getirirken, BDDK tarafından belirlenmiş olan bazı kriterleri göz önünde bulundurmaktadır. Kredi kartı limiti, banka müşterisinin maaş düzeyine hatta daha geniş bir kapsamda bakmak gerekirse sadece maaş dememiz biraz kısıtlı olur çünkü, aylık olarak belgelendirmiş olduğu tüm gelirleri’de dahil olmak üzere, kredi kartı limiti arttırımı kişinin aylık gelirinin en fazla dört (4) katına kadar yükseltilebilmektedir. Bunun sebebi ise yukarıda’da belirtmiş olduğumuz gibi kredi kartlarının günümüzde sebep olmuş olduğu yüksek borçlanmanın önüne geçebilmektir. Dünya genelinde tüm ülkelerin vatandaşları için sürdürmüş olduğu kredi kartı borçlanması savaşı, bizim ülkemizde BDDK tarafında yürütülmektedir. Ayrıca kredi kartı limitinizi arttırmanız için gelir düzeyinizi yükseltmeniz veya düzenli ödemeler yaparak kredi notunuzu yükseltmek, KREDİ NOTU ÖĞRENME sayfamızda konunun içeriğine ilişkin bilgi edinebilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır

Kredi kartı limit arttırım talebinizi ise, bankalardan almış olduğunuz kartın işletmeleri yardımı ile yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse garanti bankası bonus kredi kartı limit arttırımı yapma ihtiyacı duyan banka müşterilerine,  garanti bankasının sunmuş olduğu imkanlar şu şekildedir.

Kredi kartı limitini arttırma başvurusu

garanti-bankası-kredi-limiti-arttırma

Öncelikle SMS ile limit artış talebinde bulunabilmekte’siniz.
Garanti bankasına kayıtlı cep telefonu numaranızdan, ARTIR, İSTENİLEN LİMİT, KART SON 6 HANE , AYLIK NET GELİR bilgisini aralarında birer boşluk bırakarak 3340 a, yurt dışın yaşayanların talepte bulunmaları için 3340 yerine 0532 752 33 40 ‘a sms gönderebilirler. (Örnek: ARTIR 2000 353010 5000)

Garanti bankası İnternet şubesinde, kredi kartları adımının altından dilediğiniz zaman bu talepte bulunabilirsiniz.
Paramatik cihazlardan arttırım talebinde bulunabilirsiniz.
Limit artış talebinizi limitini arttırmak istediğiniz asıl kart ile Paramatik’lerden “LİMİT İŞLEMLERİ” adımından yapabilirsiniz.

Garanti Bankası şubelerinden artış talebinde bulunabilirsiniz.
BonusFlaş uygulamasını indirerek de hemen arttırma talebinde bulunabilirsiniz.
Bu işlem için yapacağınız başvurular, taleplerin geliş sırasına göre en kısa süre içerisinde değerlendirilmektedir. Artış talebinizin sonucunu ekstreniz’den takip edebilir veya 444 0 333 Alo Garanti’den öğrenebilirsiniz.

Düzenli artış talebi
Limitinizin düzenli olarak artırılmasını isterseniz Paramatik’lerden “Limit İşlemleri” adımından periyodik artış onayı da verebilirsiniz. Ayrıca, İnternet Şubesi’nden de düzenli limit artırım talimatı verebilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır
5 (100%) 2 oy

2 Comments

 1. Elif

  28 Aralık 2015 at 09:15

  Benim kredi notu 1080 diyor bu sistem. Kart limiti şu an 2.400 tl bu limiti 4 5 bin yapamazmıyız?

  • hakkı

   13 Nisan 2017 at 15:43

   yaparsın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir